نمونه کارها

سرزمین میوه ها

سرزمین میوه ها

 

 

 

 داستان انیمیشن کوتاه سرزمین میوه ها به سفارش یکی از مشتریان خارجی تهیه و تولید گردیده است . این اثر که انیمیشن کوتاه 3 دقیقه ای است باهدف معرفی یکی از معتبر ترین مجموعه های غذایی بین المللی تهیه شده و در قالب سریال به زودی قسمت های دیگری از آن به تولید خواهد رسید.

 

مساله

 

 

مساله اصلی سفارش دهنده معرفی مجموعه خود به واسطه طراحی کاراکترهای میوه بود که هریک با گویشی خاص و لهجه ای متفاوت معرفی شوند و بتوانند به عنوان کاراکترهای طنز در تمام قسمتهای یک سریال انیمیشن ایفای نقش نمایند . همچنین ارائه محصولی با درجه کیفی بالا یکی از دیگر مواردی بود که مورد نظر سفارش دهنده بود اما به دلیل قیمت بالا ی این نوع انیمیشن در کشور خود و عدم دسترسی به تیم تولید قابل اتکا ، تولید آن میسر نبود.

راه حل 

 

به پیشنهاد سفارش دهنده ، تولید یک انیمیشن کوتاه دوبعدی با بهره گیری از طرح اولیه ارائه شده توسط تیم عتولید و کارگردانی آغز شد . هدف تولید یک قسمت به عنوان نمونه اولیه بود تا پس از تایید کیفی بتواند به عنوان رفرنس برای تولید قسمت های بعد مد نظر قرار بگیرد. پس از طراحی کاراکترها و ارائه آنها و تایید سفارش دهنده ، طراحی استوری بورد و انیمیشن دوبعدی انجام شد . اگرچه انیمیشن دوبعدی تولید شده از کیفیت بالای دارا بود اما به پیشنهاد تیم تولید ، اجرای انیمیشن مذکور به صورت سه بعدی نیز در دستور کار قرار گرفت و با همکاری نیروهای فریلنسر و اعضای پازن و شرکت خدمات سینمایی گسترش حرفه ای های رسانه فیروزه ، انیمیشن  سه بعدی آن نیز به تولید رسید .

نتیجه

آنچه در نتیجه تولید این اثر حاصل شد عبارت است از:

-افزایش کیفیت محصول انیمیشن تولید داخلی .

-ایجاد تعاملات بین المللی در حوزه تولید و بازرگانی .

-ایجاد درآمد برای تهیه کننده و تولید کننده و نیروهای فریلنسر.

-کاهش چشمگیر هزینه تولید به واسطه حذف هزینه های اضافی .

-تجربه چندین سبک مختلف انیمیشن اعم از دو بعدی و سه بعدی و تلفیق

آنها در مسیر تولید .

-بهبود سرعت تولید به واسطه حذف مراحل اضافی و زمان بر در مسیر تولید.

-ایجاد علاقه برای سرمایه گذار خارجی در جهت سرمایه گذاری در حوزه تولید انیمیشن.

 

- ارائه پایلوت ( نمونه اولیه ) جهت حرکت به سوی تولید انیمیشن سریالی و بلند.