نمونه کارها

سریال انیمیشن سه بعدی "البلد القدیم"

 

البلد القدیم دیار کهن

محصول مشترک هنرمندانی از ایران و مصر و هند

 

سریال انیمیشن سه بعدیدیار کهن

 

این پروژه با حمایت و همکاری شرکت های فیلمسازی خارجی با موضوع معرفی دانش مسلمانان در زمان قدیم و با هدف جذب مخاطب در کشورهای عرب زبان و به خصوص کشورهای حاشیه خلیج فارس تولید می گردد. این سریال از لحاظ فنی و سطح کیفی در نوع خود بی نظیر است.

بخشهایی ازاین پروژه توسط عوامل اصلی شرکت رسانه فیروزه و استارت آپ پازن در ایران تولید گردیده. و هنرمندانی از سراسر ایران و جهان در تولید این مجموعه ایفای نقش نموده اند.

 

مساله

 

همچون بسیاری از پروژه های بزرگ و طولانی مدت ، مساله اصلی تهیه کنندگان در تولید این پروژه نیز نیروی انسای موثر و حرفه ای بوده است .  عدم تمرکز نیروهای حرفه ای نیز دیگر مساله و معضل در مسیر تولید این گونه آثار به شمار میرود . مورد دیگر با توجه به موضوع تولید این سریال به دلیل تاریخی بودن آن سخت بودن دسترسی به رفرنس و نمونه های بصری در طراحی و ساخت کاراکترها و لوکیشن ها بود. همچنین تاکید تهیه کننده بر تولید محصولی کاملا واقع گرایانه بر دشواری تولید آن به عنوان یک اثر  انیمیشن افزود.

 

راه حل

 

تمرکز زدایی در مراحل و بخش های مختلف  تولید این پروژه یکی از راه حل های ارائه شده به تهیه کنندگان بود بدین معنی که بخش های از پروژه اعم از تحقیق و پژوهش در شهر قاهره (مصر) بخش آنالیز فنی در چنای (هندوستان) طراحی در شیراز ، مدلسازی در شیراز و قاهره و مشهد و ریگ و انیمیشن های اولیه در مشهد و ادامه تولید پروژه در کشور مصر به انجام می رسد ، همچنین قرار دادن نیروهای خارجی ( که بیشتر از هند و کشورهای عربی ) در تولید این پروژه همکاری داشته اند  در کنار نیروهای هنرمند داخلی باعث افزایش توانمندی ها و تبادل تجربه بین نیروهای فنی و هنرمندان در خلال تولید این پروژه گردید. تهیه رفرنس با انجام همزمان پروژه ها ی عکاسی از بناهای تاریخی در  شهرهای شیراز ، اصفهان و قاهره و همچنین مطالعه و بررسی آثار هنرمندان نقاش غربی و شرقی از زندگی و احوالات و فرعنگ مردم کشورهای اسلامی در زمانهای دور صورت پذیرفت .

 

نتیجه

تولید محصولی با کیفیت بالا و استاندارد های مورد توجه سفارش دهنده و تیم کارگردانی در قالب ویدیو پایلوت و ارائه آن به سفرش دهندگان و شبکه های پخش کننده مورد نظر که عمدتا از کشورهای مسلمان بودند و تربیت نیروی انسانی موثر و توانمند از دستاوردهای اصلی این محصول بود . همچنین استفاده از موتورهای رندر جدید در زمان تولید این پروژه مانند آرنولد براغی اولین بار در ایران از دیگر دستاوردهای فنی این پروژه بوده است.

 

;